Ing. Martin Grunta
konateľ firmy poskytujúcej komplexné služby v oblasti bývania


Ing. Martin Grunta realitný maklér Trenčín

Volám sa Ing. Martin Grunta. Od útleho veku sa zaoberám obchodom, jeho analýzou a vhodne zvolenou stratégiou. V roku 2013, počas štúdia na vysokej škole, som sa stal finančným agentom. Po úspešnom ukončení vysokej školy som začal pracovať na založení firmy, ktorá sa zaoberá komplexnými službami pre bývanie a to sú reality, financie, výstavba a dizajn.

V roku 2020 sme spolu s priateľkou založili firmu BYVAKOM – Komplexné bývanie, ktorá pokrýva všetky požiadavky klientov pre bývanie. Od kúpy bytu, domu, pozemku cez financovanie, rekonštrukciu, výstavbu, až po interiérový dizajn a výrobu nábytku na mieru z jednej kancelárie.
Firma BYVAKOM – Komplexné bývanie si zakladá na kvalite, nie kvantite, a preto som zaujal miesto riaditeľa realitnej kancelárie BOSEN GROUP Trenčín. Vo firme sa predovšetkým zaoberám realitným a finančným trhom. S mojimi klientmi si vytváram vzťah, aby som pochopil ich aktuálnu situáciu, myšlienky a životné ciele. Každého klienta si vypočujem a následne navrhnem vhodnú stratégiu a marketing na predaj nehnuteľnosti.

Pokiaľ chcete byť ten najlepší realitný maklér, kvalitne prepracovaný marketing musí byť na prvom mieste. Postarám sa o každý typ nehnuteľnosti v najvyššom štandarde, či sa jedná o 1 izbový byt, pozemok alebo luxusný rodinný dom. Vďaka profesionálnemu tímu a našim službám Vám vyhotovíme kvalitne prepracovanú stratégiu a marketing, s ktorým Vaša nehnuteľnosť bude jedinečná.

Moje motto je: „Pamätaj, že úspech je odmena za drinu!“ Práve preto, je dôležité mať toho správneho partnera, pokiaľ sa jedná o Vaše bývanie alebo financie.


Prečo realitný maklér?

Počas môjho pôsobenia ako finančný sprostredkovateľ som zistil, ako pracujú realitní makléri. Bol som rozčarovaný! 8 z 10 maklérov si svoju prácu odviedlo asi na 30%. Najhoršia skúsenosť bola, keď som pre klienta riešil zabezpečenie úveru na kúpu rodinného domu a realitná maklérka, ktorá mala zabezpečiť znalecký posudok bola na materskej dovolenke bez vlastného auta a v inom meste. Vtedy som si povedal: ľuďom treba ukázať, že sa to dá aj inak!

Začal som sa zaujímať o reality, realitné právo, stavebný úrad, kataster, atď.. Mojou podmienkou bolo, aby realitná kancelária s ktorou budem spolupracovať nebola známa v mojej lokalite pôsobenia, nakoľko som si chcel tvoriť vlastné meno a nie prebrať minulosť niekoho iného. Stal som sa realitným maklérom pre jednu mäsovú realitnú kanceláriu a vyškolili ma, na realitného makléra za 2 dni – úžasné! Ich motto! Čím viac nehnuteľností v portfóliu, tým častejší predaj! OMYL! Pretože, čím viac nehnuteľností maklér má, tým má menej času pracovať s tou Vašou. Po veľmi krátkom čase som sa rozhodol ukončiť pôsobenie v realitnej kancelarii a založil som firmu BYVAKOM – Komplexné bývanie, ktorá sa zaoberá komplexným poradenstvom v sektore bývania. Čo sa týka pokrytia realitného trhu – zvolil som najvyšší level! BOSEN GROUP! BOSEN GROUP je top z realitných kancelárií na Slovensku. Stretol som sa s konateľom, ktorým je Mgr. Michal Janči, RSc. a vysvetlil som mu, aký je môj cieľ a zámer. Stal som sa realitným maklérom pre jednu z najlepších realitných kancelárií na Slovensku a pochopil som, ako sa dá vybudovať kvalitné meno medzi realitnými maklérmi.

Počas môjho pôsobenia v BOSEN GROUP som zistil, že kvalitný maklér má v portfóliu okolo 15 – 20 nehnuteľností s ktorými dokáže pracovať na 110%.

Reality Trenčín, Realitná kancelária

Váš príbeh, moja zodpovednosť.

Každý obchod je pre mňa jedinečný a má svoj príbeh. Každého klienta potrebujem dokonale poznať, aby som pochopil jeho myšlienky, potreby, očakávania a hlavne aktuálnu situáciu. Môj osobný názor je, že bez osobného prístupu nie je možné pripraviť správny marketing pri predaji nehnuteľnosti.

Pri predaji nehnuteľnosti je dôležitý práve realitný marketing. Zaznamenáva veľký progres v posledných rokoch.

Je dôležité:

  • Pripraviť pútavé fotografie bytu, rodinného domu alebo spracovať a naštudovať si všetky potrebné informácie ohľadom pozemku.
  • Pripraviť popis nehnuteľnosti, ktorý svojim obsahom zaujme potenciálneho kupujúceho.
  • Nachystať jedinečnú videoobhliadku alebo naskenovať nehnuteľnosť aby bola možná virtuálna obhliadka nehnuteľnosti.

Nič z toho nie je možné bez toho, aby ste nehnuteľnosť a jej majiteľa dobre poznali. To je dôvod prečo si s každou nehnuteľnosťou a klientom vytváram vzťah.

Čo robím inak?


Realitné právo, pre makléra je základ úspechu.

Možno ešte stále neviem odpovedať na všetky otázky mojich klientov, ale usilovne na sebe pracujem každý jeden deň. Preto som veľmi rád, že mám za sebou úspešne absolvovaný kurz realitného práva a môžem sa vzdelávať v ďalších sektoroch realitného trhu, marketingu, ponúkaných služieb a podobne.

Motto, ktorým sa inšpirujem

“Celý svet bol stvorený, aby nám slúžil a my sme sa narodili, aby sme slúžili celému svetu. Robme trebárs aj tú najnepatrnejšiu vec, ale robme ju najlepšie na svete.” – Tomáš Baťa


Kontakt

Realitný maklér Trenčín
Ing Martin Grunta

Potrebujete pomôcť?
Zanechajte mi Váš kontakt a môj tím sa Vám ozve čo najskôr ako to bude možné.